Telenews

De la Fuente mesazh Gjermanisë: Ju e dini me kë do të përballeni

Spanja fitoi me dominim të plotë në ndeshjen kundër Gjeorgjisë të cilën e mposhti me rezultat 4-1, derisa në çerekfinale do të ballafaqohet me Gjermaninë.

Para ndeshjes me Gjermaninë, trajneri i Spanjës, De La Fuente ka thënë se skuadra e tij është më e mira në këtë evropian.

“Ne kemi shumë besim dhe një ekip me talent, cilësi dhe përkushtim. Të jesh i bindur për aftësinë tënde është shumë e rëndësishme. Nuk dua të ofendoj askënd, por ne kemi ekipin më të mirë në këtë turne”, tha De la Fuente.

“Gjermania është një ekip fantastik, ata kanë disa nga lojtarët më të mirë në botë dhe janë shumë të organizuar, shumë të disiplinuar. Por ata do të përballen me një ekip shumë të ngjashëm me ta, shumë të përkushtuar, shumë mirë të organizuar, të vështirë për t’u kapërcyer, të uritur me shumë ambicie. E di që është gjëja e zakonshme të thuhet, por në futboll, janë detajet e vogla që do të vendosin ndeshjen dhe çfarë do të ndodhë në fund”, shtoi ai.

Të ngajshme

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu