Telenews

Donnarumma u tall për kthimin në San Siro – Tifozët e Milanit nuk e kanë harruar

Gianluigi Donnarumma u rikthye mbrëmë në San Siro me kombëtaren italiane, por nuk u bë i mirëpritur nga të gjithë tifozët e pranishëm.

La Gazzetta dello Sport kujton se ishte ndeshja e parë në terren për Italinë e Luciano Spalletti-t në San Siro dhe nuk ishte një natë e drejtpërdrejtë për Donnarumma-n, i cili dukej se u duartrokit dhe u tall në të njëjtën masë, shkruan ORAinfo.

Shokët e tij të skuadrës e mbrojtën atë, në veçanti Davide Frattesi, ndërsa Spalletti i dha shiritin e kapitenit për të provuar dhe demonstruar rëndësinë e tij për këtë ekip.

Megjithatë, kjo nuk mjaftoi që Donnarumma të mos kujtohej për atë që ndodhi në maj 2021. Kur ai doli në fushë për t’u ngrohur së bashku me dy portierët e tjerë Guglielmo Vicario dhe Alex Meret, dhe më pas kur folësi lexoi zyrtarin formacionet, ngacmimet ranë.

Armiqësia u shumëfishua në mënyrë të pashmangshme në pjesën e dytë, kur nr.1 italian bëri një pritje nën Curva Sud, zemra e tifozëve të Milanit. Donnarumma bëri sikur nuk i dëgjoi talljet ndërsa tundte drejt tribunës përpara fillimit.

Gigio e kuptoi se ata ishin më shumë të diktuar nga fakti se ai u largua nga Milani nën një re dy vjet më parë për t’u bashkuar me PSG-në, sesa nga gabimi që i kushtoi skuadrës së tij në barazimin 1-1 kundër Maqedonisë së Veriut. /ORAinfo/

Komento:

Komenti

Të ngajshme

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

KushtrimGuraj

Newcastle United kalon tutje, eliminon Manchester Cityn

KushtrimGuraj

Gattuso zyrtarizohet të ekipi nga Lige 1

KushtrimGuraj