Telenews

Formacioni i mundshëm i milanit kundër Interit

Edhe pse kanë mbetur edhe disa ditë deri në derbin mes Milanit dhe Interit, lajmet kanë nisur të filtrohen në lidhje me formacionin e mundshëm që do të dalë Stefano Pioli.

Ndërtimi ka qenë larg idealit për Piolin duke pasur parasysh se 15 lojtarë kanë mbetur për të shkuar dhe për të përfaqësuar vendet e tyre gjatë pushimit ndërkombëtar, ndërkohë që ka pasur frikë nga lëndimet në lidhje me Olivier Giroud, Theo Hernandez, Mike Maignan dhe Pierre Kalulu, përcjell ORAinfo.

Sipas SempreMilan, ndjesia është se Giroud do të jetë në rregull për të nisur ndeshjen kundër Interit, ndërsa për Maignan dhe Theo gjithçka duket se është zgjidhur dhe ata do të jenë normalisht në formacion.

Kalulu pësoi një problem muskulor dje në Milanello. Qendërmbrojtësi francez do t’i nënshtrohet testeve të reja në orët e ardhshme dhe duke qenë se kanë mbetur edhe gjashtë ditë deri në ndeshjen nuk ka asnjë vlerësim.

Megjithatë, dëmtimet e muskujve kërkojnë trajtim të kujdesshëm dhe kjo është arsyeja pse aktualisht ka më shumë gjasa që Pioli të shkojë me Simon Kjaer së bashku me Malick Thiaw, duke pasur parasysh skualifikimin e njëkohshëm të Fikayo Tomorit.

Formacioni i mundshëm i Milanit (4-3-3): Maignan; Kalabria, Thiaw, Kjaer, Theo Hernandez; Krunic, Reijnders, Loftus-Cheek; Pulisic, Giroud, Leao. /ORAinfo/

Komento:

Komenti

Të ngajshme

Milan siguron goditjen e parë për 2024 me kosto zero

KushtrimGuraj

Real Madrid në kërkim të trajnerit të ri

KushtrimGuraj

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

KushtrimGuraj