Telenews

Interi po përballet edhe me dy probleme dëmtimi para derbit kundër Milanit

Milan nuk është skuadra e vetme me disa shqetësime lëndimesh që shkojnë në debin e së shtunës, pasi Interi po përgatitet për ndeshjen me disa dyshime.

Siç shkruan SempreMilan, Juan Cuadrado pësoi një problem muskulor në ndeshjen e Kolumbisë kundër Venezuelës, duke u larguar në pjesën e parë. Provimet përjashtuan një çështje serioze, por mesfushori preferoi të rikthehej në Milano si masë paraprake, shkruan ORAinfo.

Alexis Sanchez nga ana tjetër humbi ndeshjen e Kilit në Uruguaj për shkak të anemisë, një problem që e mundon prej disa kohësh. Sulmuesi nuk është stërvitur me bashkëlojtarët e tij dhe mund të mos jetë në aksion kundër Bolivisë të martën.

Në të dyja rastet, Interi do të monitorojë me kujdes rimëkëmbjen e tyre dhe shpreson t’i rikthejë për ndeshjen kundër rivalëve të tyre të qytetit, edhe nëse ata janë në gjendje të ofrojnë opsione jashtë stolit dhe zakonisht nuk do të startojnë në formacionin 3-5-2 të Simone Inzaghit. /ORAinfo/

Komento:

Komenti

Të ngajshme

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

KushtrimGuraj

Newcastle United kalon tutje, eliminon Manchester Cityn

KushtrimGuraj

Gattuso zyrtarizohet të ekipi nga Lige 1

KushtrimGuraj