Telenews

Milan hap thesin, po e transferon yllin e Serie A për 40 milionë euro

Cardinale hap thesin, Milan transferon yllin e Serie A për 40 milionë euro.

Milan ka gati goditjen e së ardhmes.

Milan vazhdon të mbetet më aktiv se kurrë në merkato, me Giorgio Furlani dhe Geoffrey Moncada që tashmë monitorojnë se cilat mund të jenë objektivat e tyre të ardhshëm.

Një nga emrat që tërheq më shumë drejtuesit Rosoner është një lojtar i një ekipi rival në Serinë A.

Siç raporton Calciomercato.com, në fakt, tek Milani po mendojnë për transferimin e qendërmbrojtësit të Atalantës, Giorgio Scalvini.

Giorgio Scalvini është objektivi kryesorë i Milanit për verën e vitit 2024, pasiqë Kalulu dhe Kjaer pritet të largohen nga skuadra.

Për kartonin e Scalvinit Atalanta kërkon 40 milionë euro, ndërsa në operacion mund të përfshihet edhe Charles De Ketelaere, i cili po bën mirë në Bergamo.

Komento:

Komenti

Të ngajshme

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

KushtrimGuraj

Newcastle United kalon tutje, eliminon Manchester Cityn

KushtrimGuraj

Gattuso zyrtarizohet të ekipi nga Lige 1

KushtrimGuraj