Telenews

Milani ka në dispozicion buxhetin e janarit pas kolapsit të marrëveshjes prej 18 milionë eurosh

Drejtuesit e Milanit do të kenë një buxhet në dispozicion për të dalë dhe për të forcuar skuadrën në janar nëse e shohin të arsyeshme.

Sipas Corriere dello Sport, fakti që Milani ishte i gatshëm të investonte 18 milionë euro për të nënshkruar me Mehdi Taremin nga Porto në fund të dritares tregon se kishte mbetur pak para nga buxheti i verës, përcjell ORAinfo.

Qendërsulmuesi iranian ishte afër bashkimit me kuqezinjtë pasi u ra dakord për një tarifë mes klubeve, por në fund marrëveshja nuk u materializua dhe Milani zgjodhi të nënshkruajë me Luka Jovic pikërisht në fund të dritares nga Fiorentina.

Ky buxhet i mbetur i kursyer në verë mund të jetë i dobishëm në dimër, kur Milanit mund t’i duhen disa shtesa për të synuar Scudetton dhe Ligën e Kampionëve.

Nuk dihet nëse shuma korrespondon drejtpërdrejt me të njëjtën shifër prej 18 milion eurove, dhe sigurisht ekziston mundësia që menaxhmenti të zgjedhë të mos shpenzojë në janar dhe në vend të kësaj të kursejë buxhetin për verën e ardhshme. /ORAinfo/

Komento:

Komenti

Të ngajshme

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

KushtrimGuraj

Newcastle United kalon tutje, eliminon Manchester Cityn

KushtrimGuraj

Gattuso zyrtarizohet të ekipi nga Lige 1

KushtrimGuraj