Telenews

Ndërpritet ndeshja Rumani – Kosovë, tifozët rumunë e shfaqin banerin “Kosova është Serbi”

Është ndërprerë për disa çaste dueli mes Përfaqësueses së Rumanisë dhe Kosovës.

Një banderolë është shfaqur në tribuna me mbishkrimin ‘Kosova është Serbi’ nga tifozët vendasë.

Kjo ka bërë që gjyqtari kryesor ta ndërprerë ndeshjen menjëherë.

Edhe futbollistët rumun kanë biseduar me tifozët, të cilët nuk e kanë larguar mesazhin nga tribunat.

Kjo ka bërë që gjyqtari kryesor Willy Delajod t’i dërgojë të gjithë futbollistët në zhveshtore.

Komento:

Komenti

Të ngajshme

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

KushtrimGuraj

Man Unitedi tenton transferimin e yllit të Juventusit

KushtrimGuraj

Chelsea tenton transferimin e Theos

KushtrimGuraj