Pamje të reja pas plagosjes, kryeministri i Sllovakisë futet me shpejtësi në veturën e blinduar

    Sipas raportimeve, kryeministri i Sllovakisë Robert Fico është qëlluar dhe plagosur me armë zjarri nga një person i panjohur Incidenti ndodhi në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit Bratislava, sipas stacionit televiziv të lajmeve TA3, raporton SkyNews. Një i dyshuar është arrestuar për rastin dhe se … Continue reading Pamje të reja pas plagosjes, kryeministri i Sllovakisë futet me shpejtësi në veturën e blinduar