Telenews

Vëllai i Bahri e Fahri Fazliut tregon se çka mori EULEX-i nga banesa e tyre: Telefonin e djalit s’e kishin të shënuar

Fadil Fazliu, vëllai i dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu, ka treguar se EULEX-i ka marrë nga banesa e tyre telefonin e tij e laptopin e punës, raporton Ekonomia Online.

Ai ka sqaruar se i është marrë edhe telefoni i djalin edhe pse nuk vendim nuk ishte evidentuar që të konfiskohet.

Falziu pohoi se sjellja e prestarëve të EULEX-it ka qenë korrekte dhe se nuk kanë kërkuar diçka konkretet veç se kanë kontrolluar.

“Telefoni që ka fotografi familjare e shoqërore, laptopin e punës që punoj në KEDS. Më erdhe keq që edhe telefonin e djalit e morë, nuk e kishin në letër”.

“Sot është banesë e të gjithëve nuk ka kryeministër që s’u kanë këtu, sjellja e tyre ka qenë korrekte, të gjitha dokumente që i kanë marrë i ka kthyer në vend. Kanë kontrolluar, kanë pasur foto e dokumente të UÇK-së, por nuk iu interesuan”.

Kurse avokati Artan Qerkini i ka quajtur të kota bastisjet e EULEX-it në banesën e familjarëve të dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu.

Qerkini ka thënë se gjatë bastisjeve, nuk është sekuestruar asnjë provë, përveç disa dokumenteve të cilat kanë qenë publike.

Të ngajshme

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu