Telenews

23 VJET NGA BETEJA E KOSHARES

Sot u bën 23 vjet nga Beteja e Koshares.
Kjo betejë është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më heroiket të UÇK-së.
Beteja u zhvillua më 9 prill 1999, në kuadër të operacionit “Shigjeta” në brigadën 138 në krye të së cilës ishte Agim Ramadani.
Thyerja e kufirit në mes të Kosovës dhe Shqipërisë i hapi rrugë furnizimit me armatim dhe mbështetje logjistike për shumë zona të luftës brenda Kosovës.

Të ngajshme

Kearns: Ngjarja në veri nxjerr në pah dështimet nga politikat e nxitjes

KushtrimGuraj

“Lista serbe s’dallon nga terrorizmi” – Matoshi: KQZ-ja ta ç’regjistrojë menjëherë

KushtrimGuraj

Mehaj për policët: Si kalorësit e Skënderbeut shpëtuan atdheun, treguan respekt për armikun terrorist

KushtrimGuraj