Telenews

440 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.157 doza të vaksinës.

Sipas njoftimit, deri dje 822.026 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

“Deri dje janë dhënë 101.563 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Nga 769 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Dje janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.495.”, thuhet në njoftim.

Të ngajshme

Kanceri i syve te fëmijët: Faktorët e rrezikut, diagnoza dhe trajtimi

Hafize Elshani

Edona Leci ka nevojë për ndihmën tuaj, 16-vjeçarja po lufton kundër një tumori të rrallë

Hafize Elshani

Të miturit me alkool e duhan në duar, për një vit u dënuan vetëm dy biznese

Hafize Elshani