Telenews

53 qytetarë të infektuar nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë, bëri të ditur se në 24 orët e fundit, janë kryer 1057 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 53 qytetarë.

Sipas MSHMS-së, rezultuan pozitiv me COVID-19, 25 qytetarë në Tiranë, 8 në Fier, 4 në Himarë, nga 3 në Vlorë e Sarandë, 2 në Pogradec, nga 1 në Shkodër, Kukës, Durrës, Përmet, Berat, Elbasan, Gramsh, Mirditë.

MSHMS informon se janë 374 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

“Aktualisht në spitalin COVID 3 po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov-2. Janë shëruar 90 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,185 që nga fillimi i epidemisë”, bën të ditur Ministria.

Të ngajshme

Mjekë dhe ekspertë nga Turqia vijnë në Kosovë, do të kryejnë operacione kardiokirurgjike dhe intervenime të tjera

Donat Hashani

Autobusi rozë nis sot rrugëtimin në rrugët e Prishtinës duke ofruar mamografi falas

Donat Hashani

‘Zgavra nuk është vaginë’, gruaja trans refuzohet nga gjinekologu në Francë

Donat Hashani