Telenews

Abdixhiku dhe komplet kryesia e LDK’së në takim me Edi Ramën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, me kryesinë e partisë po qëndron në vizitë zyrtare në Tiranë.
Ai bashkë me nënkryetarë të partisë dhe kryetarin e grupit parlamentar ka filluar takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.
Tradicionalisht LDK-ja s’ka pasur marrëdhënie të mira me Partinë Socialiste të Shqipërisë.
Që nga themelimi, LDK-ja ka qenë gjithmonë e afërt me PD-në e Sali Berishës.
Mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje.
Gjatë ditës do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryetarin e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla dhe me ushtruesin e detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike, Enkeled Alibeaj./kp/

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj