Telenews

ABRAMOVIÇ ISHTE SOT PREZENT NË BISEDIMET MES RUSËVE DHE UKRAINASVE

Miliarderi rus Roman Abramoviq është paraqitur sot në negociatat e paqes mes Rusisë dhe Ukrainës në Turqi.
Ai është parë duke biseduar me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili është duke ndërmjetësuar në bisedimet në Stamboll, shkruan BBC.
Paraqitja e tij vie vetëm disa orë më pas, që kur Abramoviq, dhe dy negociatorë ukrainas, raportohet se iu ishin shfaqur simptoma helmimi pas bisedimeve në fillim të marsit.

Të ngajshme

Menaxhimi Privat i Pishinës Publike të Prishtinës: Zgjidhje e Duhur apo Privatizim i Maskuar?

Donat Hashani

Zyrtare: Ky shqiptar zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Donat Hashani

Spanja: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës

Donat Hashani