Telenews

ABRAMOVIÇ ISHTE SOT PREZENT NË BISEDIMET MES RUSËVE DHE UKRAINASVE

Miliarderi rus Roman Abramoviq është paraqitur sot në negociatat e paqes mes Rusisë dhe Ukrainës në Turqi.
Ai është parë duke biseduar me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili është duke ndërmjetësuar në bisedimet në Stamboll, shkruan BBC.
Paraqitja e tij vie vetëm disa orë më pas, që kur Abramoviq, dhe dy negociatorë ukrainas, raportohet se iu ishin shfaqur simptoma helmimi pas bisedimeve në fillim të marsit.

Të ngajshme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim për Kosovë e rajon

Donat Hashani

“Të parin e kisha vjerrë Halil Matoshin” – enveristi kosovar kërcënon publikisht

KushtrimGuraj

Gruas në Ferizaj i konfiskohet pushka me tetë fishekë

KushtrimGuraj