Telenews

Aksion kundër fajdes në Pejë: Momenti kur dërgohet në stacion i dyshuari Visar Haxhijaj

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit, sot ka arrestuar një person në Pejë, nën dyshimin për fajde.

Paparaci iu sjell pamje ekskluzive teksa i arrestuari Visar Haxhijaj nën masa të rrepta sigurie dërgohet në stacionin e Policisë në Pejë.

Këtë aksion e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi.

“Prokurori i shtetit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, përkatësisht Drejtorinë për hetimin e Krimit të Organizuar dhe sektorin e hetimeve rajonale të Policisë së Pejës, pas veprimeve të caktuara hetimore, ka arrestuar dhe ndaluar një person të dyshuar për veprën penale “Fajde”. Pas arrestimit, i dyshuari do intervistohet nga hetuesit policor, kurse prokurori i shtetit ka urdhëruar që i pandehuri të ndalohet për 48 orë. Brenda afatit ligjor, prokurori i shtetit do t’i ndërmarrë veprimet ligjore për sigurimin e prezencës se të pandehurit në procedurë penale”, ka deklaruar Nikçi.

Ai ka ftuar të gjitha viktimat e fajdeve që pa hezitim t’i raportojnë rastet tek Prokurori i shtetit apo Policia e Kosovës.

Të ngajshme

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Bashkatdhetarë të shumtë kanë nisur të vijnë për pushime në Kosovë, kjo është gjendja në pikat kufitare

Erzana Fazliu

Qeveria thotë se do t’i dërgojë me kohë komentet mbi planin e zbatimit të Marrëveshjeve

Erzana Fazliu