Telenews

Albini nuk “kalon”: VLEN nuk VLEN pesë pare në Maqedoninë e Veriut

 

U bënë bashkë dhe formuan VLEN. Krejt kjo me iniciativë të Albin Kurtit e Vetëvendosjes me të vetmin qëllim, që ta largojnë nga pushteti Ali Ahmetin. Por Taravarët e bashkuar rreth Albin Kurtit u zhgënjyen keq. Humbën me kapuq. Fituan “trashtë e Sulos”.
Pas dështimin katastrofal në zgjedhjet në Shqipëri, kjo është humbja e dytë e thellë e Albin Kurtit në garën e tij personale për t’u bërë lider i shqiptarëve në rajon.
Duket se vetëm në Kosovë ka ende “trushpërlarë” që i besojnë Albin Kurtit.

source

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani