Telenews

Ambasada e ShBA-së shpërndan një video ku tregon gënjeshtrat e Putinit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka shpërndarë një video ku i tregon gënjeshtrat e presidentit të Rusisë Vladimir Putin.
Në këtë postim të Ambasadës së ShBA-së shkruan se qeveria e Rusisë ka një histori të gjatë të dezinformimit.
Aty thuhet se Rusia i akuzon shtetet e tjera për krimet që po i kryen vet.
“Qeveria ruse ka një histori të gjatë dezinformimi, akuzash dhe operacionesh false për të akuzuar vendet e tjera për vetë shkeljet dhe mizoritë që vetë Rusia po kryen. Shikoni disa shembuj specifikë, duke përfshirë ato në Ukrainë”.

Të ngajshme

Shtetet e Bashkuara u thonë qytetarëve të largohen menjëherë nga Rusia

Donat Hashani

Tri ditë pas vdekjes misterioze të Alexei Navalny, Putin rrit në detyrë zëvendëskryetarin e burgjeve ruse

Hafize Elshani

Trupi i Navalny nuk do t’i kthehet familjes edhe për dy javë të tjera

Hafize Elshani