Telenews

Apeli i Speciales merr vendim për ankesën e Thaçit dhe Veselit për ndryshimet në aktakuzë

Dhomat e Apelit në kuadër të Gjykatës Speciale kanë marrë një vendim në lidhje me ankesat e Thaçit dhe Veselit.
Ankesa ishte parashtruar më 21 shkurt kundër vendimit të gjyqtarit të procedurës paraprake të marrë më 23 dhjetor 2021, shkruan lajmi.net.
I njëjti vendim i lejonte Prokurorisë që ta ndryshonte pjesërisht aktakuzën në këtë akt.
Sidoqoftë, Paneli i Apelit ka vendosur kundër apeleve të Thaçit e Veselit.

Të ngajshme

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj

Vetura godet lopën në autostradë në Kijevë

KushtrimGuraj