Telenews

Arrestohen dy persona në Shtime për shtrëngim dhe dhunim të një femre

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona nën dyshimin se njëri prej tyre ka dhunuar viktimën femër, kurse i dyshuari tjetër nën kërcënimin e armës ka ngacmuar seksualisht viktimën.
Njësitë policore kanë kontrolluar shtëpitë e të dyshuarve mirëpo nuk kanë gjetur asgjë të dyshuar.
Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.
“Shtime, 21.03.2022-03:30. Lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që njëri nga ta ka dhunuar viktimën femër kosovare , ndërsa i dyshuari tjetër  nën kërcënimin e armës ka ngacmuar seksualisht  viktimën. Njësitet policore kanë kontrolluar shtëpitë e të dyshuarve mirëpo nuk kanë gjetur asgjë të dyshuar . Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit dërgohen në mbajtje.”./Lajmi.net/

Të ngajshme

Mergim Lushtaku “ia vendos” një infuzion kryeministrit Kurti

Donat Hashani

Kusari-Lila: Nxënësit humbën 12 për qind të programit të vitit shkollor

Donat Hashani

SBAShK vendos një afat për pagat: Ju presim veç edhe pak orë, më pas shkojmë nëpër rrugë ligjore

Donat Hashani