Telenews

Arrestohen katër të dyshuar për lëndim të rëndë trupor në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “lëndim i rëndë trupor”.

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur më 2 qershor në rrugën “Shpëtim Robaj”, në Prishtinë.

Hetuesit kanë finalizuar punën e tyre këtë të enjte, duke identifikuar dhe siguruar prezencën e personave të dyshuar pas veprimeve operative.

Personat e dyshuar janë dërguar në qendrën e mbajtjes pasi janë intervistuar nga prokurori.

Njëri prej tyre është i dyshuar edhe për armëmbajtje pa leje, pasi është sekuestruar një armë zjarri.

source

Të ngajshme

“24 qershori” Dita Nacionale e komunitetit Egjiptian të Ballkanit

Donat Hashani

Kryesia e Kuvendit sot mban mbledhje, ky është rendi i ditës

Donat Hashani

Ngjarjet kryesore për ditën e sotme

Donat Hashani