Telenews

ARRESTOHET NJË I DYSHUAR PËR INSKENIM TË VJEDHJES NË RAUSHIQ TË PEJËS

Stacioni Policor në Pejë, më datën 06.04.2022, rreth orës 00:10, ka pranuar informacion nga viktima se në Raushiq-Pejë, tre persona kanë hyrë në shtëpinë e fqinjit të tij i cili jeton në botën e jashtme.
Sipas viktimës, ai kishte dëgjuar disa krisma dhe se është takuar me të dyshuarit me të cilët është përleshur.
Policia ka dalë në vendngjarje dhe ka vërejtur se nga brendësia e shtëpisë po dilte tym, për çka është njoftuar njësiti i zjarrfikëseve dhe gjithashtu është vërejtur se në dy pika të hyrjes në shtëpi ishin thyer dritaret.
Pas intervistimit, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj personit të dyshuar është caktuar masa e ndalimit 48-orë.

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani