Telenews

Auto-taksitë në Prishtinë shtrenjtojnë çmimet

Komuna e Prishtinës ka vendosur çmimoren e re për auto-taksitë, sipas të cilës tarifa për nisje nga 1.50 euro bëhet 2.00 euro.
Në dokumentin zyrtar të Komunës së Prishtinës, të nënshkruar nga kryetari Përparim Rama, bëhet e ditur se vendimi është marrë të premten që shkoi, më 11 mars.
Bëhet e ditur se vendimi ka hyrë në fuqi në ditën e nënshkrimit të tij.
Kërkesa për rritje të çmimeve u bë ditë më parë pas ngritjes së çmimit të naftës.

Të ngajshme

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu