Telenews

Avokati dhe pronari i Sinjalit, Besnik Berisha merr përkrahje nga delegatët e Prizrenit për kryetar të OAK

Avokati dhe pronari i portalit Sinjali, Besnik Berisha ka njoftuar sot se ka marrë mbështetje nga delegatët e Prizrenit për kandidaturën e tij në garën e të parit të OAK.

Ai thekson se edhe Naim Rudari është përkrahur për nënkryetar.

“Tek Lidhja e Prizrenit, te gjithe se bashku, pas nje diskutimi te hapur e vellazeror, njezeri u dakorduam dhe vendosem ta bejme transparente se delegatet e Prizrenit vendosen te perkrahin kandidaturen time per kryetar te OAK-se dhe te Naim Rudarit per nenkryetar! Besim i jashtezakonshem, perkrahje e pakushtezuar dhe motiv per te sherbyer me nder e perkushtim! Me perulje ju falenderojme secilin per besimin e dhene”, shkruan Berisha.

Të ngajshme

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani

Vërehen grafitë të natyrës nacionaliste në veri të Mitrovicës

Donat Hashani