Telenews

Ballkani fiton për herë të parë Kupën e Kosovës

Ballkani ka fituar për herë të parë në histori të klubit Kupën e Kosovës.

Suharekasit mposhtën përmes penalltive Prishtinën, në finalen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi”.

Pas 120 minutave lojë, rezultati në kohën e rregullt ishte 2:2.

Për skuadrën e udhëhequr nga Ilir Daja realizuan Walid Hamidi dhe Meriton Korenica, teksa për mysafirët dy golat i shënoi Albin Krasniqi.

Penalltitë pritet të vendosin fituesin e Kupës së Kosovës

Finalja e Kupës së Kosovës: Ballkani në avantazh kundër Prishtinës

source

Të ngajshme

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri, shihni momentet dhe intervistat me lojtarët e trajnerin (VIDEO)

Donat Hashani

Ish-trajneri i CSKA Moskës: Serbët i kemi vëllezër, Daku të largohet nga Rusia

Donat Hashani

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Donat Hashani