Telenews

Barcelona dëshiron ta shesë De Jong për çmimin e duhur

Saga mes “Djajve të Kuq” dhe De Jongut vazhdon të mos ketë fund.
Kriza e Barcelonës në termat financiar po vërehet dita ditës dhe disa shitje do ta këndellnin deri diku.
Sipas ‘De Telegraaf‘, nëse blaugranëve i ofrohet një çmim të cilin e konsiderojnë të drejtë, ata do të jenë të lumtur ta shesin holandezin këtë verë.
Barcelona e konsideron 25-vjeçarin si një pasuri të vlefshme dhe është e gatshme ta shesë për të përmirësuar gjendjen e tyre aspak të mirë.
Erik ten Hag thuhet se është shumë i etur për t’u bashkuar me mesfushorin dhe e konsideron atë si prioritet.
Madje, ai e bëri me dije kërkesën e tij për nënshkrimin e futbollistit menjëherë tek drejtuesit e klubit anglez.

Nga ana tjetër, trajneri i Barçës, Xavi Hernandez kishte shprehur optimizëm për De Jongun dhe se ai është në planet e veta.
Megjithatë asgjë nuk mund të thuhet përderisa të merret një vendim nga vetë lojtari, kontrata e të cilit skadon në qershor të vitit 2026

 
 

Të ngajshme

Stinori i ri me ambicie të reja për KVF Dritën, flet trajneri Ilazi

Donat Hashani

Kosova bie në renditjen e FIFA-s

Donat Hashani

Sekretari gjeneral i FIBA-s sot në Kosovë

Donat Hashani