Telenews

Basketboll / Drilon Hajrizi rrëfehet për herë të parë para finales me Yllin

 

 

Trepça ndeshet me Yllin e Therandës në finalen e madhe të basketbollit kosovar për titull kampioni.

Basketbollisti kryesor vendor i ekipit mitrovicas, Drilon Hajrizi ka folur për herë të parë para kësaj finale, mbrëmë në emisionin Favorit në T7, përcjellë Telenews.al

“Në çdo finale nuk mund ta përcaktosh favoritin. Askush në fillim të sezonit nuk e ka pritur Yllin në finale, por ndërrimet që i bëri ky klub ishin të efektshme. Finalet janë të paparashikueshme. Fizikisht jemi më stabilë dhe e kemi një fond më të pasur në ekip. Do të mundohemi t’i shfrytëzojmë përparësitë tona”, ka thënë Hajrizi.

 

Të ngajshme

Xhiroja e fundit: Rezultate befasuese pas pjesës së parë në Superligë

Donat Hashani

“Zbulohet lista” – këta janë dy futbollistët e grumbulluar nga Sylvinho për Evropian

Donat Hashani

25 maji, Dita Botërore e Futbollit

Donat Hashani