Telenews

BASKETBOLL / SONTE FINALJA E MADHE E LIGËS MBARËKOMBËTARE

Dita e sotme sjellë përballjen e madhe finale të Ligës Unike në basketboll te meshkujt.

Pas ndeshjeve gjysmëfinale të zhvilluara dje, të cilat ishin spektakolare dhe tepër dramatike, sonte zhvillohet finalja e madhe mes dy super-skuadrave.

Golden Eagle Ylli dhe Peja do të ndeshen në ”Karagaç” për trofeun e çmuar të Ligës Unike.

Therandasit rrugën për finale e patën shumë të vështirë, duke mposhtur Teutën minimalisht 84-82, derisa njësoj fitoi edhe Peja ndaj Prizrenit 16 me vetëm 4 pikë avantazh 98-94.

Sfida e sontme finale luhet nga ora 20:30 dhe transmetohet direkt në ArtSport1. /AsistiOnline.com/

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani