Telenews

BASKETBOLL / SOT SFIDA E RADHËS PËR PRISHTINËN NË LIGËN BALLKANIKE

Skuadra kosovare e Sigal Prishtinës sonte e zhvillon duelin e radhës në Ligën Ballkanike në Basketbollin ndërkombëtar.
Kryeqytetasit janë mysafirë të ekipit izraelit,  Hapoel Nufar Energy Galil Elion.
Në duelin e parë mes këtyre dy ekipeve ditë më parë në Prishtine, kishte triumfuar ekipi bardhekaltër me shifrat e ngushta 74-68, derisa sot pritet të jetë shumë sfidë interesante në duelin e kthimit.
Realisht kjo është njëra prej ndeshjeve më të rëndësishme të Prishtinës për kalim në ”’Final Four” të kësaj gare.
Sfida nis nga ora 18:00 me kohën tonë lokale, derisa transmetohet në Artmotion, por edhe YouTube.

Të ngajshme

2 milionë tifozë nënshkruajnë peticionin për largimin e Halaand nga Premier League

Donat Hashani

Champions League, Europa League dhe Conference league mbeten në këtë platformë televizive deri në vitin 2027

Donat Hashani

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale në Kampionatin Botëror

Donat Hashani