Telenews

Basketboll/Ylli i Therandës transferon lojtar plotë 16 centimetra të gjatë

Golden Eagle Ylli nga Superliga e Kosovës në Basketboll e ka zyrtarizuar sot transferin e ri të skuadrës.
Therandasit kanë shtuar në roster qendrën malazeze, Milos Lopicic i gjatë plotë 216 centimetra.
Që nga viti 2016 e deri tash,Lopicic ka qenë pjesë e skuadrës së Lovcenit nga Cetinje që përpos ligës kombëtare prej vitesh garon edhe në ABA Ligë, derisa Lopicic sivjet nuk zhvilloi asnjë ndeshje me ta.
Në të kaluarën lojtari në fjalë ka qenë edhe pjesë e Zielona Gorës në Poloni, Prievidzas në Sllovaki, Mariborit në Slloveni dhe Mornarit në Mal të Zi. /Telenews.al/

Të ngajshme

Ballkani i pafat, mbyllet ndeshja me Plzenin

Donat Hashani

Mbyllet pjesa e parë mes Ballkanit e Viktoria Plzenit

Donat Hashani

Formacionet zyrtare, Ballkani – Viktoria Plzen

Donat Hashani