Telenews

Bayerni e ‘rras’ gola Salzburgun dhe kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Bayern Munich ka kaluar pa telashe në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi fitoi thellë sonte ndaj Salzburgut.
Skuadra gjermane shënoi fitore me rezultatin 7:1 në “Allianz Arena”, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales.
Robert Lewandowski realizoi het-trik sonte, dy gola nga Thomas Muller dhe nga një shënuar Lorey Sane e Serge Gnabry.
Kurse, golin e vetëm dhe të nderit për Salzburgun e shënoi Maurits Kjaergaard.
Bayerni në fazën çerekfinale kaloi me rezultatin e përgjitshëm 8:2.

Të ngajshme

Ndeshjet e Shqipërisë në këtë medium kosovar nën komentimin e Dritan Shakohoxhës

Donat Hashani

Kurti takohet me Ballkanin: Suhareka është shndërruar në qytet të sportit

Kurti pret lojtarët dhe stafin e KF Ballkanit: Qeveria ëshë e hapur për ju, Suharekën e keni shndërruar në qytet të sportit

Donat Hashani