Telenews

Biden i uron suksese Ukrainës në kundërsulm

Presidenti i SHBA Joe Biden i ka uruar “fat” Ukrainës në kundërofensivën e ardhshme kundër forcave ruse.

Presidenti amerikan mirëpriti kryeministren daneze Mette Frederiksen në Zyrën Ovale, ku dhe u pyet nga gazetarët se çfarë shanse për sukses ka kundërsulmi i planifikuar i Ukrainës.

Biden “u përgjigj” pa folur, thjesht ngriti dorën dhe kryqëzoi gishtat.

Më herët gjatë ditës së sotme, zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Maliar, njoftoi se vendi i saj kishte nisur një “operacion mbrojtës” që “përfshin veprime kundërofensive”, pa specifikuar nëse ishte kundërofensiva kryesore që Kievi kishte shpallur prej muajsh.

Të ngajshme

Nëna e Faton Harjizit: Presidentja Osmani e di historinë e djalit

Donat Hashani

Sveçla reagon ashpër pas mbylljes së pompave në veri

Donat Hashani

Gjenerali Clark, Anëtar Nderi i Odës Ekonomike Amerikane dhe i Bordit të Guvernatorëve

Donat Hashani