Telenews

BIDEN THOTË PËR PUTIN SE KY NJERI NUK MUND TË QËNDROJË NË PUSHTET

“Për hir të Zotit, ky njeri nuk mund të qëndrojë në pushtet”, tha presidenti amerikan, Joe Biden për homologun e tij rus, Vladimir Putin gjatë një fjalimi në kryeqytetin e Polonisë, Varshavë.
Kjo u pasua shpejt nga Shtëpia e Bardhë duke thënë se Biden nuk po bënte thirrje për ndryshimin e regjimit, por në vend të kësaj po bënte një pikë që Putini nuk lejohej të ushtronte pushtet mbi fqinjët e tij, raporton BBC.
Duke qenë se ai është kreu i një vendi që po lufton ushtarakisht dhe ka nën kontroll një arsenal bërthamor, shqetësimi nga ana e amerikanëve është se ata nuk duan ta mbështesin Putinin në këtë pjesë.
Thirrja për ndryshimin e regjimit drejtpërdrejt mund të shkaktojë paqëndrueshmëri dhe të rrisë paparashikueshmërinë.

Të ngajshme

Drejtori i Policisë: Kemi synim që ta bëjmë 50-50 gjininë në Policinë e Kosovës

Donat Hashani

Grenell për fjalët e komandantit të KFOR-it: Akuzat ndaj Kurtit janë serioze

Furtuna Zejnullahu

Qetë në Zveçan, hiqet edhe një pjesë e telave gjemborë

Furtuna Zejnullahu