Telenews

Biden thotë se Putini është i mbështetur për muri

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë që presidenti rus, Vladimir Putin, është i mbështetur për muri dhe ka paralajmëruar se ai mund të përdorë taktika më të rënda ndaj Ukrainës.
Të hënën, Ukraina nuk e mori parasysh dhe e refuzoi thirrjen për dorëzimin e Mariupolit te forcat ruse, me presidentin Volodymyr Zelensky i cili ka deklaruar se ukrainasit do të “luftojnë deri në fund”.
Ndërkohë, Pentagoni tha se forcat ukrainase – përfshirë civilët – kanë bërë një rezistencë të fortë dhe Kremlini po përpiqet të arrijë qëllimet e tij në Ukrainë.
Rusët janë “të frustruar”, tha zëdhënësi i Pentagonit, John Kirby.

Të ngajshme

Video e re e 20-vjeçarit duke u pozicionuar për të qëlluar Trump

Donat Hashani

Dalin pamjet: 20-vjeçari që sulmoi Trumpin nuk ishte brenda turmës, qëndronte në çatinë e një fabrike

KushtrimGuraj

Atentat ndaj Donald Trump, identifikohet autori 20-vjecar. Biden: Të gjithë duhet ta dënojmë ngjarjen

KushtrimGuraj