Telenews

Borrell: Të dyja palët do jenë përgjegjëse për ndonjë eskalim të mundshëm

Nëse situata eskalon, edhe pala kosovare por edhe ajo serbe, janë përgjegjëse, ka deklaruar sot shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, pas përfundimit të raundit të sotëm të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kjo meqë as në këto diskutime të sotme mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk u arrit ndonjë marrëveshje.

”Të dyja palët do të jenë përgjegjëse për ndonjë eskalim të mundshëm”, është shprehur ndër tjera Borrell.

Të ngajshme

LDK zyrtarisht bojkoton RTK’në: Nuk do të marrim pjesë në asnjë emision apo format

Donat Hashani

BE-ja sërish kërkon që Asociacioni të formohet, nuk i diskuton kushtet e Kurtit

Donat Hashani

Osmani takohet me Kryediplomaten e Islandës, Presidenca tregon çka folën

Donat Hashani