Telenews

Chelsea shfaq interesim për transferimin e Casemiros

Chelsea është në kërkim të marrjes së shërbimeve të mesfushorit të Real Madrid, Casemiro, në afatin kalimtar të kësaj vere.

Një mesfushor mbrojtës natyral ka qenë pjesë e listës së dëshirave të transferimeve të Chelseat prej vitesh, por tani kanë bërë shumë punë për transferimin e 30-vjeçarit, i cili nënshkroi një kontratë të re me Realin gushtin e kaluar, raporton 90Min.

Megjithatë Los Blancos hezitojnë të shesin Casemiron, me Carlo Ancelottin që me ngulm dëshiron të mbajë së bashku treshen e tij të famshme të mesfushës, së bashku me Luka Modriqin dhe Toni Kross.

Të ngajshme

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani

E turpshme: Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova (FOTO)

Donat Hashani