Telenews

Cili shtet në rajon paguan më së shtrenjti për internet në mobil dhe ku radhitet Kosova?

Çmimet mesatare për një gigabajt (1GB) u krahasuan mes më shumë se 5 mijë pakosh internet në mobil në 233 vende të botës, më 2022.

Bazuar në një infografikë të publikuar nga REL, Kosova renditet në vendin e 66’të, ku një gigabajt internet kushton mesatarisht 1 euro e 17 centë.

Shqipëria renditet në vendin e 56’të, Maqedonia e Veriut në vendin e 91’të, Mali i Zi në vendin e 163, Serbia në vendin e 157, derisa Bosnjë e Hercegovina në vendin e 36’të.

Shtetet ku internet kushton më së shtrenjti janë Shën Helenë, Ishujt Falkland dhe Sao Tome e Principe.

Të ngajshme

Elon Musk ndryshon emrin në Twitter, por në realitet çfarë pritet të ndodhë?

Donat Hashani

Për herë të parë në histori, roboti me inteligjencë artificiale do të mbrojë të akuzuarin në gjykatë

Miftar Zejnullahu

ChatGPT arriti një milion përdorues vetëm pesë ditë pas lansimit

Miftar Zejnullahu