Telenews

CITY E SHKATËRRON WATFORDIN DHE I AFROHET TITULLIT

Kampioni anglez Manchester City i është rikthyer fitores në Premier Ligë, ku e ka mposhtur sot në shtëpi skuadrën e Watfordit.
Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City e ka shkatërruar Watfordin, duke e mposhtur me rezultat 5:1.
Protagonistët e fitores së sotme ishin Gabriel Jesus me plot katër gola të shënuar dhe mesfushori Rodri, kurse golin e vetëm për Watfordin e shënoi Kamara në minutën e 28’ të ndeshjes.
Me këtë fitore, City tani blindon pozitën e parë në tabelë me gjithsej 80 pikë të arkëtuara, katër sosh më shumë se vendi i dytë Liverpooli, por që ky i fundit ka një ndeshje më pak të zhvilluar.
Në anën tjetër, Watfordi është duke shkuar drejt rënies nga liga, ku pas humbjes së sotme zë vendin e 19 në tabelë me vetëm 22 pikë të arkëtuara.
Rezultati i ndeshjes së sotme është 5:1 në favor të Manchester Cityt.

Të ngajshme

Abazoviq në ndeshje basketbolli në Beograd: Një nder të jesh mysafir i Partizanit

Donat Hashani

Ballkani i pafat, mbyllet ndeshja me Plzenin

Donat Hashani

Mbyllet pjesa e parë mes Ballkanit e Viktoria Plzenit

Donat Hashani