Telenews

DALIN PAMJET NGA ARRESTIMI I POLICËVE NË PIKËN KUFITARE NË VËRMICË [VIDEO]

Aksion i madh i Inspektoratit Policor të Kosovës, ka nisur më herët dhe ende është duke u zhvilluar në Vëmicë.
Gazeta Insajderi, merr vesh se sot prite të arrestohen 26 police në aksionin “Pika 2”. Për këtë edhe Inspektorati ka njoftuar se aksioni po zhvillohet për veprat penale marrje e ryshfetit dhe keqpërdorim i detyrës zyrtare.
Nga ky aksioni deri më tani janë arrestuar 31 policë doganor të Shqipërisë, njoftoi zyrtarisht SPAK.
Tashme kane dalur edhe pamjet nga arrestimet e zyrtarëve ne piken kufitare në Vërmicë.

Të ngajshme

Statovci: Komisioni humbje kohe, materiali është i klasifikuar – i palogjikshëm si proces

KushtrimGuraj

Gërvalla takohet me Blinkenin e Jolyn: U pa lidhja e fortë Kosovë-ShBA në shkëmbimin tonë të shkurtër

KushtrimGuraj

Osmani takoi Presidentin e Letonisë, flasin për zhvillimet e fundit në Kosovë

KushtrimGuraj