Telenews

DALIN REZULTATET NGA ZGJEDHJET NË FRANCË, KY ËSHTË FITUESI!

Emmanuel Macron është rizgjedhur President i Francës, sipas në sondazhi të publikuar nga France Television.
Macron ka fituar rreth 58 për qind të votave përball kundër-kandidates së tij, Marine Le Pen, me rreth 41 për qind të votave.

Sondazhi prezanton rezultatet e raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Francë.


Rezultatet zyrtare do të njoftohen më 27 prill nga Gjykata Kushtetuese.

Shumë politikanë përfshirë ish presidentët Nicolas Sarkozy dhe François Hollande, shumë emra të rëndësishëm nga bota e sportit dhe artit si dhe organizatat e shoqërisë civile, i kanë dhënë publikisht mbështetje Macronit për të penguar ardhjen në pushtet të Le Pen.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Sllovakia i dërgon Ukrainës katër avionë ushtarakë

Donat Hashani