Telenews

Delegacioni i Ukrainës mbërrin në Bjellorusi për bisedime me rusët

Delegacioni i shtetit ukrainas ka mbërritur pak më herët në kufirin Ukrainë-Bjellorusi për të nisur bisedimet e paralajmëruara me përfaqësuesit e Rusisë.
Zyra e presidentit ukrainas thotë se çështja kryesore e bisedimeve është armëpushimi i menjëhershëm dhe tërheqja e trupave nga Ukraina e mbetet të shihet nëse këto dy gjëra do të arrihen sot.
Vlen të ceket se Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky nuk është pjesë e delegacionit.
Në foto: Ministri ukrainas i Mbrojtjes Oleksii Reznikov (i dyti majtas) mbërrin për të marrë pjesë në bisedimet midis delegacioneve Ukrainë-Rusi në Bjellorusi.

Të ngajshme

Kurti: Serbia ende i sheh si shtete të përkohshme Kosovën, Malin e Zi e Bosnjën

Donat Hashani

Arrestohet ish zyrtarja e kryeministrisë Alda Klosi, akuzohet për pastrim parash

Miftar Zejnullahu

“New York Times” sjell detaje të reja për dosjen McGonigal ky dyshohet të jetë i përfshirë Edi Rama

Miftar Zejnullahu