Telenews

DEPUTETËT E PDK-SË I NDËRPRESIN FJALËN HAXHIUT, DUKE GODITUR TAVOLINAT

Deputetët e PDK-së e kanë ndërprerë fjalën e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, në seancën e sotme duke goditur tavolinat.
Ministrja i kërkoit shefit të grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahirit, të mos i thotë ta mbyllë gojën.
“S’keni të drejtë t’i thoni mbylle ministres së Drejtësisë dhe askujt tjetër. Ende nuk të dëgjuam duke dhënë llogari për ato shurdhuesit që i kishit bile. S’ka me u lënë asgjë pa u zbardhur krejt krimet që i keni bërë kanë me u zbardh”.
Gjithçka ndodhi pasi Haxhiu i doli në mbrojtje ambasadorit të Kosovës në Slloveni, Martin Berishajt.
Tahiri tha se është e pabesueshme se deri në çfarë niveli ka shkuar Qeveria, duke mbrojtur një inkrimin të një ambasadori të Kosovës për përfshirje në një skandal të shpëlarjes së parave.b

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani