Telenews

DERBI I XHIROS NË BASKETBOLLIN E KOSOVËS ZHVILLOHET SOT

Elita e basketbollit të Kosovës vazhdon sot me ndeshje mjaftë interesante dhe vëmendja kryesore duket të jetë në kryeqytet.
Prishtina dhe Trepça do ta zhvillojnë El Clasicon e basketbollit kosovar sot në Pallatin e Sporteve në kryeqytet.
Prishtinasit kanë 13 fitore e 13 humbje, kurse mitrovicasit kanë 18 fitore e tetë humbje. Sfidat mes këtyre dy skuadrave kanë qenë gjithmonë interesante dhe kështu pritet edhe në këtë përballje.
Ndeshja nis nga ora 17:00 dhe transmetohet direkt në Art Sport 1 dhe Klan Kosova. /AsistiOnline.com/

Të ngajshme

Rashica flet pas momentit historik me Galatasarayn

Furtuna Zejnullahu

Galatasaray shpallet kampion në Turqi, Rashica lë gjurmë në fitoren ndaj Ankaragucu

Furtuna Zejnullahu

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu