Telenews

DERI NË KAQ GRADË PRITET TË SHKOJNË TEMPERATURAT SOT NË KOSOVË

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së dieles moti do të jetë i qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor.
Temperaturat gjatë ditës së sotme pritet të shkojnë deri në 24 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.
“Dita e diele do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”.

Të ngajshme

Xhamia në Prishtinë shtron iftare falas për studentët dhe familjet në nevojë

Donat Hashani

“5-she e ka pasë në Kushtetutë”- Profesori ia tërheq vërejtjen Blerim Gashit: Ke qenë më i qetë

Donat Hashani

Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin në Ohër

Donat Hashani