Telenews

DETAJET E FUNDIT PËR VRASJEN E 26 VJEÇARIT NË SUHAREKË

Një person i moshës 26 vjeçare ka ndërruar të hënën jetë si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit në fshatin Greikoc të Suharekës.
Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka dhënë detaje të reja lidhur me rastin.

Siç bëhet e ditur Policia në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe sekuestruar një armë AK 47, një karikator dhe tre fishek.
“Fsh. Greikoc, Suharekë 02.05.2022 – 15:55. Në spitalin rajonal në Prizren është sjell i plagosur me armë zjarri një mashkull kosovar. Si pasoj e plagëve të marra viktima ka ndërruar jetë. Gjatë ekzaminimit të vendit të ngjarjes në afërsi të shtëpisë së viktimës është gjetur dhe sekuestruar një armë AK 47, një karikator dhe tre fishek si dhe janë vërejtur disa njolla gjaku. Me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, njofton Policia.
Kujtojmë se të hënën është raportuar se 26 vjeçari, Faton Haxhaj, djali i dëshmorit Haxhi Haxhaj.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu