Telenews

DETAJET NGA POLICIA PËR PLAGOSJET NË BADOVC

Plagosja në fshatin Mramor të Prishtinës, te Liqeni i Badovcit, është konfirmuar edhe nga zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.
Siç njofton ai, dy personat e plagosur janë dërguar në QKUK për të marrë tretmanin e nevojshëm mjekësor.
“Sot rreth orës 15:30, është pranuar informacioni për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në lagjen Suteskë të fshatit Mramorë të komunës së Prishtinës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur  në të dhënat e para,  janë ngritur dyshimet se dy persona, kanë marrë plagë nga arma zjarrit. Të njëjtit janë dërguar në QKUK për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor. Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për  sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, thotë Borovci.
Por, sipas burimeve të Telenews.al, një zyrtar policor ka shtënë mbi dy persona që ndodheshin në një motoçikletë.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu