Telenews

DISTRIA KRASNIQI KALON NË ÇEREKFINALE TË EVROPIANIT

Distria Krasniqi ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.
Krasniqi në raundin e dytë fitoi me IPPON ndaj xhudistes bullgare, Gabriela Dimitrova.
Në çerekfinale, ajo do të përballet me francezen Amadine Buchard,
Ndryshe, në Grand Slam-in e Parisit, Buchard e kishte mposhtur në finale kosovaren.

Të ngajshme

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani

Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Donat Hashani

Paqe në Eindhoven mes PSV-së dhe Dortmundit

Donat Hashani