Telenews

DREJTORI I POLICISË: KA POLIC QË GJITHË VITIN I KA SHQIPTUAR VETËM 11 TIKETA NË TRAFIK

Mehmeti tregoi se gjendja në trafik është shumë e rëndë. Ai tha se ka pasur raste që kanë hasur në polic të trafikut, i cili për një vjet ka shqiptuar vetëm 11 tiketa.
“Ne e kemi pa që nime gjendja në trafik është shumë e rëndë. Policia është tu u mundu me bë të vetën por e keqja është që kemi hasur polic që për krejt një vjet në trafik i ka shkruar 11 tiketa. Ne mundemi me kuptu që një polic i patrollës për krejt vitin i shkrun 11 tiketa. Edhe mundemi me kuptu që një polic në hetime nuk shkruan kurrë një tiketë se se ka për detyrë. Por polici i trafikut e ka për detyrë me shkru tiketa. Nuk është e mundshme ajo me kalu dikush aty 200 orë para policit të trafikut, e ai me i mshel sytë edhe me than jo s’ka ndodh kurgjo. Na kemi kërku efikasitet. Edhe unë kam kërku efikasitetin edhe vazhdoj me e kërku. Edhe unë mendoj që polici i trafikut duhet me shkru tiketa”, tha Mehmeti.
Ai po ashtu tregoi një rast kur policët i kishin mbyllur sytë dhe nuk kishin ndaluar një veturë dhe një motor që po bënin vozitje të shpejt.
“Nëse dikush 20 herë i grah shpejt, 20 herë nuk tërhjeket vërejtja. Na po e shohim çfarë trafiku kemi. Unë në vikend isha te kryqi i Lipjanit edhe i pashë policët përpara një automjet edhe një motor me një vozitje jashtëzakonisht të rrezikshme. Normal që m’duhet me i nal ata policët edhe me iu than çka jeni tu bë, çka o kjo farë pune kështu. S’mundeni me i mshel sytë. Nuk mundesh ti me qenë polic i trafikut edhe për një vjet me i shkru veç 11 tiketa”, shtoi Mehmeti.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani