Telenews

DRITA ME FITORE RUTINORE NDAJ FERONIKELIT

Ashtu siç është pritur, Drita ka shënuar fitore ndaj Feronikelit në javën e 28-të në Superligën e Kosovës.
Ndeshja e zhvilluar sot në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit ka përfunduar me rezultatin 5:0.

Marko Simonovski shënoi dy herë për “Intelektualët” në minutat 12 dhe 27, kurse nga një gol e shënuan Almir Kryeziu (25’),Hamdi Namani (34’) dhe Muharrem Jashari (70′).
Drita pas kësaj fitore ka 52 pikë dhe tani pozicionohet e dyta në tabelë, por me pikë të njëjta me Gjilanin e vendit të tretë.

Kurse, Feronikeli mbetet i fundit me 12 pikë.

Të ngajshme

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale në Kampionatin Botëror

Donat Hashani

Slavia pëson humbje, Ballkani bëhet lider i Grupit G në Ligën e Konferencës

KushtrimGuraj

Ballkani i madh fiton në Turqi

KushtrimGuraj