Telenews

DUKAGJINI SHËNON FITORE TË MADHE NDAJ PRISHTINËS, AFËR MBETJA NË ELITË PA BARAZH

Kanë përfunduar ndeshjet e para të xhiros 32 në Superligën e Kosovës, në mes Gjilani – Ulpiana dhe Prishtina – Dukagjini.

Dukagjini ka arritur të marrë një pikë shumë të rëndësishme, pas fitores 1:0 ndaj kryeqytetasve.
Tri pikë që vlejnë shumë në luftën për t`i ikur barazhit, shkruan lajmi.net.
Heroi i ekipit mysafirë ishte Ahmeti i cili shënoi në minutën e 72` nga pika e bardhë.
Kështu Dukagjini ka marrë tri pikë tejet të mëdha, që e pozicionon ekipin nga Klina në vendin e gjashtë me 42 pikë, ndërsa Prishtina qëndron në vendin e pestë me pikë të njëjta.
Ndeshja tjetër në mes Ulpianës dhe Gjilanit ka përfunduar me fitore të thellë të mysafirëve 4:0.
Protagonist në këtë ndeshje ishte Progni i cili shënoi tri gola ndërsa golin tjetër e shënoi Krasniqi.
Kështu Ulpiana me këtë humbje mbetet në vendin e nëntë, ndërsa Gjilani ngjitet në pozitën e dytë me 58 pikë gjithsej.

Të ngajshme

“Në Prekaz te Baca Adem” – Kështu festojnë vajzat e Kosovës U18 kualifikimin në Botëror

Hafize Elshani

HISTORIKE: Kosova kualifikohet në Kampionatin Botëror në hendboll

Hafize Elshani

Shaqiri e fillon mbarë sezonin, ky është goli që shënoi

Hafize Elshani