Telenews

Dy çerekfinale në Euro 2024 i besohet gjyqtarëve nga Anglia

Të premtën dhe të shtunën zhvillohet faza e çerekfinaleve në Euro 2024 ku na presin duele tejet interesante.

Në dy çerekfinalet e së premtës do të jenë gjyqtarë nga Anglia, shkruan Telenews.al

Duke filluar nga ora 18:00, nikoqiri Gjermania luan ndaj Spanjës në Stuttgart. Këtë ndeshje do ta gjykojë, Anthony Taylor me homologët e tij: Gary Besëick, Adam Nunn dhe Stuart Attëell (VAR), kurse si gjyqtar i katërt do të jetë sllovaku, Ivan Kruzliak.

Duke filluar nga ora 18:00, nikoqiri Gjermania luan ndaj Spanjës në Stuttgart. Këtë ndeshje do ta gjykojë, Anthony Taylor me homologët e tij: Gary Besëick, Adam Nunn dhe Stuart Attëell (VAR), kurse si gjyqtar i katërt do të jetë sllovaku, Ivan Kruzliak.

Të ngajshme

Yamali do ta bartë numrin e legjendave të Barcelonës

Erzana Fazliu

Alvaro Morata, lojtari i ri i Milan-it

Erzana Fazliu

Master Toni Kuka me ekipin bravoroz niset për Paris

Donat Hashani